пятница, 27 июня 2014 г.

Стратегічне планування в рамках проекту «Виклики після Євромайдану – громадський сектор у дії» 26 червня в Черкасах в прес-центрі газети «Нова доба» пройшла робоча зустріч громадських активістів та представників ЗМІ з стратегічного планування в рамках проекту «Виклики після Євромайдану – громадський сектор у дії».
Учасники обговорили пріоритетні напрямки реформування українського суспільства, існуючу проблематику та шляхи її вирішення.
 З ініціативи голови «Ради конкурентоспроможності Черкащини» Євгена Сучкова було сформульовано місію проекту – створити суспільство вільних і багатих людей в Черкаській області. Також було відзначено, що має бути вибудовано новий формат стосунків між окремими громадянами, громадою в цілому та владою. Ці стосунки мають носити характер акціонерного товариства, де усі ризики і вигоди пропорційно розподіляються між усіма учасниками. Натомість до цього, а подекуди й  зараз держава перекладає ризики та витрати на суспільство, натомість розподіляючи вигоди й прибутки на власний розсуд у вузькому колі наближених осіб та інституцій.
Координатор мережі «Громадські ініціативи України» в Черкаській області Сергій Пасічник запропонував сформулювати стартовий пакет пропозицій до чинної міської та обласної влади від громадських організацій, ЗМІ та бізнесу, зокрема:
- змінити об’єктний (створення об’єктів і подій заради самого процесу створення) підхід ведення державної та регіональної політики на проектний (реалізація проектів з стратегічною метою для громади).
- створити «Біржу інвестиційних проектів та громадських ініціатив» та їх інтернет-сторінку (з англомовною версією) для залучення коштів в громадський сектор, ЗМІ та бізнес-середовище Черкащини.
- створити спільні робочі групи на рівні міста Черкаси та Черкаської області для напрацювання комплексних пропозицій щодо стратегії розвитку Черкас, області в цілому і окремих територіальних громад зокрема.
- висловити вотум довіри керівництву міської та обласної влади на реалізацію власного бачення розвитку міста й області протягом найближчих 60 днів з наступним звітуванням перед громадою про те, що зроблено аби створити чи принаймні почати створювати суспільство вільних і багатих людей в Черкаській області
- ініціативна група проекту бере на себе зобов’язання напрацювати пакет пропозицій по окремим кластерам (економіка, соціум, екологія, культура і т.п.)


Оскільки не всі з запрошених змогли приєднатися до обговорення, по підсумкам зустрічі вирішено створити відкриту комунікаційну платформу (робоча назва «ПостМайдан») з обговорення та реалізації громадських ініціатив до якої зможуть долучитися усі охочі.
Принципи функціонування майбутньої платформи:
- відкритість;
- прозорість;
- неформалізованість;
- продуктивність і результативність;
- формування мережі партнерів та симпатиків місії проекту.
Захід відбувся в рамках проекту «Виклики після Євромайдану – громадський сектор у дії» в партнерстві Фонду Освіта для Демократії (Варшава, Польща), Громадського Сектору Євромайдану, Мережі «Громадські Ініціативи України»  та Товариства Лева (Львів) за підтримки Фонду Міжнародної Солідарності (SolidarityFund.PL).

Прес-служба АСД


Комментариев нет:

Отправка комментария