вторник, 29 ноября 2016 г.

Чи створить ЄС робочі місця для молоді?


 
Уже доброю традицією стають дискусійні клуби в Черкасах на тему ролі нашого регіону в процесах євроінтеграції. Вдруге за рік у нашому місті відбулася дискусія від представництва Європейського Союзу. Цього разу учасники говорили на тему “Чи створить ЄС робочі місця для молоді на Черкащині?”

Чи створить Європа нові робочі місця для молоді в Черкасах? Хто допоможе молоді розвивати власну справу? Черкаси 2020: які професії є актуальними? Ці та інші питання обговорювали гості дискусійного клубу: студенти й випускники, представники бізнесу й громадськості, науковці й викладачі.
Спікери дискусійного клубу обговорили ситуацію на ринку праці Черкащини, роль нашого регіону в європерспективі.
“Варто спитати себе “По що ми можемо завітати в Черкаси? Чим ми можемо бути цікавими жителям інших регіонів і країн Європи?” Ми маємо виробити свій власний продукт: матеріальний чи інтелектуальний. Ми маємо визначити свою стратегію - у нас область аграрна, аграрно-індустріальна чи індустріальна? Ким ми себе бачимо у Європі?”, - зазначила громадська активістка Любов Ропало.
“Черкащина входить до топ-10 регіонів країни за рівнем безробіття. Наше село, як не прикро, буде й надалі занепадати. Це пояснюється великим відтоком кадрів: з сіл - у міста, з Черкас - до Києва, а з Києва - у Європу”, - підтвердив керівник ГО “Академія стратегічних досліджень” Сергій Пасічник.Дмитро Виноградов, заступник директора обласного центру зайнятості, впевнений, що майбутнє регіону за молоддю. “Наша надія - це молодь. Це унікальна верства населення, яка має найбільше шансів впоратися з безробіттям. Про це говорять і показники, адже наша молодь мало звертається до держави за робочим місцем. Щодо Європи, то це наш стратегічний вибір. Але для подолання стагнації в економіці, варто усвідомити, що ми не аграрний придаток, а постіндустріальне суспільство і за допомогою Європи маємо навчитися розуміти нові часи і позбутися радянських пережитків”.

Серед причин безробіття на Черкащині і відставання економічних показників спікери озвучили такі: мало інновацій і зразків нового підприємницького підходу, більшість наших ідей застрарілі. Нам потрібно експортувати не зерно, а продукцію із зерна, тобто не сировину - а продукцію. Звідси з’являться робочі місця. А для цього, передусім, нашій молоді потрібно звернути увагу на самозайнятість і постійно шукати нові можливості. Зараз світ такий, що 5 років спокійно навчатися, щоб потім 15 років працювати інженером або менеджером - це велика розкіш.
Також, важливим чинником у сучасному суспільстві є конкуренція. Це елемент ринкових відносин, який нам потрібен для наближення до європейського зразка. Адже важливі не кошти, які нам дають країни ЄС, а “вудка”, за допомогою якої ми можемо самі себе прогодувати.

Проект «ЄС: вибір молодого покоління України" є ініціативою та фінансується Представництвом Європейського Союзу в Україні, виконавцем проекту виступає ГО "Фундація Відкрите Суспільство". Партнерами проекту є Міністерство освіти і науки України та Міністерство молоді та спорту України.

Комментариев нет:

Отправка комментария