понедельник, 16 марта 2015 г.

«Громадські ініціативи змінюють життя українських громад: досвід регіонів» - стажування в Черкасах
10 – 13 березня в Черкасах, в рамках навчального візиту «Громадські ініціативи змінюють життя українських громад: досвід регіонів», гостювали громадські активісти з Краматорська та Миколаєва. Учасників візитів ознайомилися з черкаським досвідом та здобутками неурядових організацій та громадських ініціатив, муніципалітетів та медіа організацій. Стажування було організоване Мережею «Громадські Ініціативи України спільно з ГО «Академія стратегічних досліджень» (Черкаси).
Протягом чотирьох днів учасники відвідали цілий ряд заходів та побували в гостях у ряду черкаських громадських організацій.
Так окрема гості з східних областей відвідали круглий стіл, організований Черкаською облдержадміністрацією на тему електронного врядування, де ознайомились з планами та ідеями обласної адміністрації щодо впровадження електронного врядування, а також дізнались про виклики, які постають на цьому шляху. Активістів зацікавив той факт, що місцеві приватні фірми пропонують свою професійну допомогу в цьому питанні та мають спільне бачення із облдержадміністрацією в питанні впровадження електронного врядування.


Багато цікавого гості дізналися під час візиту в «Самооборону Майдану». Вони побачили як працює ця організація, які є потреби, як відбувається процес комунікації між різними цільовими групами (волонтери, бізнес, фонди, військові, держава).
 
Наступного дня відбувся візит до Центру гостинності для тимчасово переміщених осіб. Про роботу центру розповіла координатор Тетяна Скляренко. Вона ознайомила із структурою та механізмом роботи центру, розповіла про існуючі проблеми та те, як центр їх вирішує. Також гості дізналися про різноманітні напрямки роботи, про відношення місцевих мешканців та тимчасово перемішених осіб до роботи центру. Як зазначила одна з активісток Анастасія Прокопенко, вона була вражена відданістю та патріотизмом людей, які там працюють.
Після цього активісти неурядових організацій зі Сходу завітали до Центру надання адміністративних послуг. Варто відзначити, що робота черкаського ЦНАПу поставлена на дуже високому рівні. Як сказав один з гостей Михайло Солорьов: «Все працює «як годинник». Створені всі умови для комфортного та швидкого вирішення населенням питань, які надаються центром».
 
 Також гості завітали в Контактний центр по роботі із тимчасово перемішеними особами при облдержадміністрації, де дізналися про роботу урядової лінії, про механізм допомоги тимчасово переміщеним особам, про обсяги звернень за допомогою, про можливості та труднощі центру. Заступник директора Лариса Ходаківська запропонувала гостям з Краматорська за потреби звертатися в Черкаси, як один з найбільш дружніх до переселенців зі Сходу обласних центрів, аби отримати підтримку в плані житла та роботи.
На третій день громадські діячі зі Сходу завітали до Черкаської обласної організації Комітету виборців України, де довідалися про проекти, які реалізуються організацією, про плани та заплановану діяльність. Також фінансовий директор КВУ Володимир Феофілов розповів про програми організації на місцеві вибори та труднощі, які прогнозують експерти організації.


Після цього, учасники стажування ознайомились із роботою департаменту інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю Черкаської ОДА. Директр департаменту Сергій Пасічник розповів про заплановану діяльність, роботу громадських організацій області, про суспільно-політичні настрої у черкащан, про труднощі та досягнення департаменту.
Увечері гості відвідали тренінг для місцевих активісті по написанню проектів, який пройшов в Черкаському національному університеті ім.Б.Хмельницького. Учасники стажування були здивовані величезною кількістю охочих взяти участь у тренінгу, а також приємно вражені, що приміщення було надано університетом безкоштовно.
Останній день візиту активісти мали спілкування з виконавчим директором ГО «Академія стратегічних досліджень» Володимиром Присяжнюком, який розповів про поточні та заплановані проекти організації, ознайомив з роботою АСД в цілому
Також гості завітали до Ресурсного центру АНГО, де поспілкувалися з його директором Анатолієм Рекуном, від якого дізналися про напрямки роботи організації, зокрема про медіа-школу, про роботи в напрямку флористики, про конкурс міні-грантів та курси для безробітних. Також активісти дізнались про поточні та заплановані проекти, ознайомились з роботою організацією в цілому.


Візит в Черкаси відбувся в рамках серії стажувань проекту «Підтримка громадських ініціатив України», що реалізується Мережею «Громадські ініціативи України» за сприяння Національного фонду в підтримку демократії.
Проект «Підтримка громадських ініціатив в Україні» направлений на розбудову громадянського суспільства в Україні на рівні місцевих територіальних громад в 5-ти областях України, а саме: Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Луганській та Харківській, а також налагодження кооперації локальних організацій з цих областей з іншими неурядовими організаціями України, що входять до всеукраїнської мережі «Громадські ініціативи України» (загалом 16 областей) через участь у спільних заходах, участі в навчальних проектах а також обміну досвідом. Проект покликаний активізувати локальні громадські організації України до використання найкращих практик та інструментів для ефективного представництва інтересів місцевих громад та їх гармонійного розвитку.

Прес-служба АСД

Комментариев нет:

Отправка комментария